Dwa budynki w centrum Gniezna - 4 200 000 zł

Opis nieruchomości 
Dwa budynki w centrum miasta

Nieruchomość składa się z 2 budynków połączonych dużym, przeszklonym patio, do którego prowadzą 2 bramy wjazdowe bezpośrednio od ul. Mieszka I.
Główny budynek to obiekt 3-kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Do budynku prowadzą 4 wejścia, 1 główne od ul. Mieszka I i 3 z patio. Komunikację wewnątrz zapewniają 3 klatki schodowe – w tym jedna całkowicie przeszklona. W budynku znajdują się 2 windy – osobowa i towarowa. Ponadto na patio znajduje się winda nożycowa pozwalająca na transport materiałów z poziomu piwnicy na poziom parteru.

Parter obiektu to duże powierzchnie z wysokim, 3-metrowym sufitem, aktualnie wykorzystywane na cele edukacyjne – znajduje się tu przedszkole. Pozostałe piętra są częściowo zaaranżowane w układzie gabinetowym z korytarzem pośrodku, wielkość gabinetów waha się od 20-25 m2. Część to przestronne sale po dawnej drukarni – są to bardzo duże powierzchnie do dowolnego zaaranżowania.

Do budynku przynależy parking z ok. 30 miejscami postojowymi.

Ciekawa architektura obiektu oraz doskonała lokalizacja powodują, że obiekt można zaadaptować na działalność kulturalną – na dużych przestrzeniach po dawnej drukarni oprócz ekspozycji sztuki mogą zostać zaaranżowane sale projekcyjne.

Korzystne położenie, układ i konstrukcja budynków dają możliwość przerobienia obiektu także na luksusowy apartamentowiec z usługami na parterze.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej nadaje się również pod data center.


Lokalizacja

Nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum miasta – wśród zabytkowej zabudowy. Od Rynku Starego Miasta dzieli ją zaledwie 600 metrów. Nieruchomość jest położona 450 m od Urzędu Miasta, 500 m od dworca PKP i ok. 1 km od Archikatedry Gnieźnieńskiej. W okolicy dominuje zabudowa mieszkaniowa – jedno- i wielorodzinna oraz punkty usługowo-handlowe.
 

W pobliżu

  • 450 m  Urząd Miasta

  • 500 m dworzec PKP

  • 550 m dworzec PKS

  • 600 m Rynek Starego Miasta
     

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Ze względu na lokalizację w centrum miasta, w rejonie XIX-wiecznej starówki nieruchomość wyróżnia się dużym potencjałem inwestycyjnym. Na jego zwiększenie wpływa łatwy dostęp do komunikacji publicznej, a także gęsta zabudowa mieszkaniowa i liczne punkty handlowo-usługowe.
Istniejący budynek można zmodernizować i zmienić jego funkcję. Może stać się obiektem użyteczności publicznej (np. galeria, kompleks wielofunkcyjny). Istnieje też możliwość adaptacji budynku na mieszkalny z usługami na parterze. Zakres prac należy uzgodnić z konserwatorem.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej nadaje się również pod data center.


Uwarunkowania planistyczne

Nieruchomość nie jest objęta aktualnym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Teren ten znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską.
Przedmiotowy obszar objęty jest Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Gniezna, zatwierdzonym uchwałą nr XV/141/2000 Rady Miasta Gniezna z dnia 11 lutego 2000 roku oraz zmianami studium zatwierdzonymi uchwałą nr LIV/588/2006 Rady Miasta Gniezna z dnia 19 października 2006 roku, uchwałą nr XXVII/320/2008 Rady Miasta Gniezna z dnia 29 października 2008 roku oraz uchwałą nr XXV/273/2012 Rady Miasta Gniezna z dnia 26 września 2012 roku.
Zgodnie z ustaleniami Studium oraz jego zmianami, działki nr 44/1 oraz 43/4 (arkusz mapy 42) leżą w strefie oznaczonej na rysunku Studium, jako MT – strefa tradycyjnej tkanki zabudowy przełomu XIX i XX w., w strefie T – strefa lokalizacji obiektów użyteczności publicznej – telekomunikacja. Zgodnie ze Studium teren ten znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol24/KTN/OOS Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ StatusAKTUALNA
Rodzaj rynkuWTÓRNY Cena cena w innych walutach 4 200 000 PLN
Stara cena5 500 000 PLNCena negocjowana
KrajPOLSKA WojewództwoWIELKOPOLSKIE
Powiatgnieźnieński GminaGniezno
MiejscowośćGniezno Kod pocztowy62-200
Dzielnica - osiedleCentrum Powierzchnia całkowita5 764 m2
Powierzchnia działki5 629 m2Rodzaj obiektuKOMPLEKS OBIEKTÓW, BIUROWY
Rodzaj budynkuBIUROWIEC StandardDOBRY
Forma własnościUŻYTKOWANIE WIECZYSTE Czy jest KW
Nr Licencji3115 Stan budynkuDOBRY
Dotychczasowe użytkowanieBIUROWE
Symbol24/KTN/OOS
Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ
StatusAKTUALNA
Rodzaj rynkuWTÓRNY
Cena cena w innych walutach 4 200 000 PLN
Stara cena5 500 000 PLN
Cena negocjowana
KrajPOLSKA
WojewództwoWIELKOPOLSKIE
Powiatgnieźnieński
GminaGniezno
MiejscowośćGniezno
Kod pocztowy62-200
Dzielnica - osiedleCentrum
Powierzchnia całkowita5 764 m2
Powierzchnia działki5 629 m2
Rodzaj obiektuKOMPLEKS OBIEKTÓW, BIUROWY
Rodzaj budynkuBIUROWIEC
StandardDOBRY
Forma własnościUŻYTKOWANIE WIECZYSTE
Czy jest KW
Nr Licencji3115
Stan budynkuDOBRY
Dotychczasowe użytkowanieBIUROWE
 
oferta była wyświetlona 268 razy

Dane nieruchomości

Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ
Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Powierzchnia całkowita5 764 m2
Powierzchnia działki5 629 m2

Doradca odpowiedzialny

Jacek Krzysztoń
Jacek Krzysztoń

Prezes Zarządu - Oferty Premium


licencja: 3115
biuro@krzyszton24.pl
tel.: 508387412

Wyślij zapytanie