Duży budynek biurowy w Zawierciu z pocztą - 2 800 000 zł

Opis nieruchomości 
Budynek na dużej działce z wewnętrznym parkingiem.

Budynek biurowo-techniczny o zróżnicowanej formie architektonicznej wzajemnie przenikających się brył na dużej działce. Składa się z segmentu trzykondygnacyjnego, dwóch segmentów dobudowanych z południowej strony oraz półokrągłego segmentu dwukondygnacyjnego od strony północnej. Całość jest podpiwniczona. Komunikację wewnątrz zapewniają 2 klatki schodowe zlokalizowane w zewnętrznych, narożnych, półowalnych elementach budynku. Północny, półokrągły segment przylegający do całości jest obecnie wykorzystywany jako placówka Poczty Polskiej.

Większość przestrzeni wykorzystywana jest na pomieszczenia biurowe. Ich wielkość waha się od 5 m2 do 200 m2. Na parterze znajduje się duża sala, o powierzchni 100 m2 wynajmowana przez Pocztę Polską. Obecnie są tam wydawane i przyjmowane przesyłki. Z kolei na 1 piętrze zlokalizowana jest sala po byłej centrali telefonicznej, największe pomieszczenie na terenie obiektu, o powierzchni 200 m2.
Pozostały, zewnętrzny teren nieruchomości w większości jest utwardzony i wykorzystywany jako wjazd i parking dla 30 samochodów.

Dojazd i dostęp do nieruchomości odbywa się od strony południowej bezpośrednio z ul. Piłsudskiego poprzez bramę.

Teren, na którym znajduje się nieruchomość ma kształt wieloboku i składa się z 19 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 4 504 m2. Jest płaski i ogrodzony z wyjątkiem południowej części działki, z fragmentem budynku z urzędem pocztowym dostępnym bezpośrednio z ulicy.

Dobra lokalizacja, dogodny dojazd, przestronne biura oraz wewnętrzny parking to główne atuty nieruchomości. Budynek doskonale nadaje się na biura, usługi, placówkę oświaty.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej nadaje się również pod data center. 


Lokalizacja

Nieruchomość z bardzo dobrą, bezpośrednią ekspozycją, zlokalizowana w zachodniej części Zawiercia. Rynek, dworzec PKP oraz centrum miasta, znajdują się ok. 1 km od obiektu. Około 100 m na zachód, ul. Piłsudskiego krzyżuje się z ul. Kościuszki prowadzącą do centrum na południe. Ulica Kościuszki łączy się z przebiegającą przez miasto drogą krajową nr 78. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy wielkopowierzchniowe oraz punkty usługowe. Od zachodu nieruchomość graniczy z budynkiem, w którym funkcjonuje Inspektorat ZUS. Po drugiej stronie ulicy znajduje się oddział jednego z banków a dalej wzdłuż ul. Piłsudskiego inne obiekty usługowe lub administracyjne.
Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się przy ul. Piłsudskiego naprzeciwko nieruchomości.


W pobliżu

  • 100 m przystanek autobusowy

  • 1 km centrum Zawiercia

  • 12 km skałki w Rzędkowicach

  • 40 km Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach

  • 43 km Katowice


Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Nieruchomość znajduje się w korzystnej lokalizacji, zaledwie 1 km od Rynku. Wyróżnia ją dodatkowo bardzo dobra komunikacja publiczna.

Zgodnie z zapisami planistycznymi, wg estymacji Orange Polska możliwy jest wzrost powierzchni użytkowej o ok. 4 600 m2. Według zapisów MPZP nieruchomość może zostać zaadaptowana na cele mieszkaniowe wraz z garażami wolnostojącymi, parkingami (w tym wielopoziomowymi) oraz częścią usługową.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej nadaje się również pod data center. 


Szczegóły informacji 
 
Zastrzega się, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.


Uwarunkowania planistyczne

Zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest na terenie oznaczonym jako tereny zabudowy usługowej.
Przeznaczenie podstawowe – usługi z wyjątkiem: stacje paliw, handlu odpadami i złomem, usług pogrzebowych, dużych obiektów handlowych. Przeznaczenie dopuszczalne – drobna działalność produkcyjna, składowa i magazynowa, zabudowa mieszkaniowa związana z działalnością gospodarczą, garaże oraz parkingi.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol16/KTN/OOS Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ StatusAKTUALNA
Cena cena w innych walutach 2 800 000 PLNStara cena6 000 000 PLN
Cena negocjowana KrajPOLSKA
WojewództwoŚląskie Powiatzawierciański
GminaZawiercie MiejscowośćZawiercie
Kod pocztowy42-404 Dzielnica - osiedleZachód
Powierzchnia całkowita3 586 m2Powierzchnia działki4 504 m2
Forma własności działkiWŁASNOŚĆ Rodzaj obiektuBIUROWY, BIUROWO-USŁUGOWY
Rodzaj budynkuBIUROWIEC StandardDOBRY
Forma własnościODRĘBNA WŁASNOŚĆ Czy jest KW
Nr Licencji3115 Stan budynkuDOBRY
Dotychczasowe użytkowanieBIUROWE
Symbol16/KTN/OOS
Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ
StatusAKTUALNA
Cena cena w innych walutach 2 800 000 PLN
Stara cena6 000 000 PLN
Cena negocjowana
KrajPOLSKA
WojewództwoŚląskie
Powiatzawierciański
GminaZawiercie
MiejscowośćZawiercie
Kod pocztowy42-404
Dzielnica - osiedleZachód
Powierzchnia całkowita3 586 m2
Powierzchnia działki4 504 m2
Forma własności działkiWŁASNOŚĆ
Rodzaj obiektuBIUROWY, BIUROWO-USŁUGOWY
Rodzaj budynkuBIUROWIEC
StandardDOBRY
Forma własnościODRĘBNA WŁASNOŚĆ
Czy jest KW
Nr Licencji3115
Stan budynkuDOBRY
Dotychczasowe użytkowanieBIUROWE
 
oferta była wyświetlona 307 razy

Dane nieruchomości

Rodzaj transakcjiSPRZEDAŻ
Rodzaj nieruchomościOBIEKT
Powierzchnia całkowita3 586 m2
Powierzchnia działki4 504 m2

Doradca odpowiedzialny

Jacek Krzysztoń
Jacek Krzysztoń

Prezes Zarządu - Oferty Premium


licencja: 3115
biuro@krzyszton24.pl
tel.: 508387412

Wyślij zapytanie