Najdroższy dom na świecie wystawiony na sprzedaż.

Villa Les Cèdres, taką nazwę nosi nieruchomość położona we Francji, którą właściciel wystawił na sprzedaż za cenę 1,5 mld. zł.

Villa Les Cèdres to 14 hektarowa posiadłość położona we Francji na Lazurowym Wybrzeżu. Posiadłość wzbogaca najpiękniejszy ogród w Europie oraz pałac z salą balową i pełnowymiarowym basenem olimpijskim.

Wewnątrz znajduje się aż 14 sypialni, a cała powierzchnia budynków to łącznie 18 tys. m2. To prawie 5 razy więcej niż powierzchnia przeciętnego sklepu wielkopowierzchniowego np. typu Kaufland. Willę wybudowano w 1830 roku. Natomiast w 1904 roku kupił ją król Belgii Leopold II dla swojej kochanki Caroline Lacroix rzekomo za prywatne pieniądze pochodzące z niechlubnego biznesu w Kongo. Od 1924 roku willa należała do rodziny Marnier-Lapostolle, która była producentem wysokogatunkowych alkoholi.

Ostatni właściciel willi tj. koncern Camparii, który przejął firmę dziedziczki miliarderki Suzanne Marnier-Lapostolle, początkowo chciał wystawić cenę odpowiadającą 4 mld. zł, a ostatecznie zdecydowano się na 1,5 mld. zł. co nadal nie zmienia faktu, że jest to najdroższa oferta domu na świecie.

Położenie nad samym morzem, wspomniany basen, 20 szklarni z 15-stoma tysiącami roślin i rzadkich gatunków, stajnia dla 30 koni i biblioteka składająca się z trzech tysięcy tytułów, kaplica, kręgielnia oraz kino - raczej nie pozwolą się nudzić.